Práce v prázdninových strediskách a centrách aktivít v Anglicku.

Autor: Dušan Pavlík | 27.5.2011 o 12:10 | (upravené 27.5.2011 o 14:29) Karma článku: 2,59 | Prečítané:  1151x

Jeden z najväčších trendov v Britskom turizme v súčasnosti je rast prázdninových táborov, centier aktivít a temových parkov. Niektoré centrá patria  medzi najväčších zamestnávateľov v krajine. Nielenže prijímajú tisíce členov personálu ale takiež ponúkajú celý rad zamestnaní s kvalifikáciou alebo bez.

Veľa reťazcov dovolenkových centier, ako napríklad Butlins, bolo kompletne zrenovovaných a nanovo zariadených tak aby sa čo najviac vzdialili typu  "Hi-De-Hi“ centier a momentálne môžu hľadať recepčnú, plavčíkov, parkovačov áut, zabávačov všetkých druhov, predajcov do butikov a tak ďalej. Reťazce prémiových oddychových zariadení pre náročnejších zákazníkov ako napríklad CenterParc, alebo Oasis sú veľmi žiadané vďaka krátkym fitnes programom a tak je veľmi pravdepodobné, že sa budú obzerať po špecializovaných športových inštruktoroch a taktiež budú poskytovať aj prácu pre neskúsených žiadateľov, ktorá nevyžaduje žiadnu kvalifikáciu. Záujem o prácu je vysoký, pretože stráviť leto v kolektíve mladých ľudí v dovolenkovom prostredí je dnešnej dobe veľmi lákavé. Je veľmi dôležité nahlásiť sa a začať sa uchádzať o prácu celkom tak skoro ako to len je možné, pretože väčšina z týchto zamestnávateľov začína nábor zamestnancov pre prichádzajúcu sezónu na začiatku kalendárneho roku. Aj keď sa počas sezóny ešte naberajú extra zamestnanci na to aby pokryli štátne sviatky a preplnené týždne, tí sú väčšinou vyberaní z rezervného zoznamu, ktorý bol vytvorený z neúspešných žiadateľov o prácu spred sezóny.

Centrá  aktivít.

Ktokoľvek s kvalifikáciou v kanoistike, jachtárstve, horolezectve, atď. by si mal byť schopný nájsť letnú prácu ako inštruktor. 24 centier, ktoré patria do asociácie British Activity Holidays Association sú dobrým začiatkom. Pre športovo-zmýšľajúcich mladých ľudí tu existuje množstvo prác ako napríklad všeobecní pomocníci, predovšetkým v detských multi-aktivitných centrách. Zuzana, ktorá pracovala v dobrodružnom centre v North Devon hovorí, že „charakter osobnosti a osobnosť ako taká sú oveľa dôležitejšie ako kvalifikácie“. Plat nie je vysoký, ale v niektorých centrách môže byť doplnený o bonus na konci sezóny. Uchádzači, ktorí by chceli pracovať s deťmi budú požiadaní, aby sa podrobili CRB kontrole a zahraniční kandidáti budú musieť polícii preukázať výpis z policajného registra alebo výpis z registra trestov. Zvyčajne je to skôr povinnosťou zamestnávateľa ako jednotlivca žiadať Criminal Records Bureau (CRB). Ďalšie podrobnosti sú k dispozícii na www.crb.gov.uk alebo na CRB informačnej linke. Jedným z najväčších zamestnávateľov je PGL Travel so šokujúcimi 2,500 voľnými pracovnými miestami pre činnosť inštruktorov, skupinových vodcov atď. pre 30 prázdninových centier po celej Veľkej Británii. Sezóna trvá od februára do októbra, i keď väčšina voľných pracovných miest je pre letnú sezónu.

Nasledujúce  prázdninové strediská aktivít náborujú vedúcich i obslužný personál:

Barracudas Summer Activity Camps,  EAC Activity Camps, Kingswood Learning and Leisure,  najíma veľký počet sezónneho personálu pre obytné kempy Camp Beaumont, Supercamps.

Pre zásobovanie, domácu a inú prácu v rodinných prázdninových centrách vyskúšajte Butlins s centrami v Bognor Regis, Minehead a Skegness, Pontins, ktorá najíma personál pre šesť pobrežných rodinných prázdninových centier a HF Holidays nachádzajúci sa v Lake District ponúka aktivitné a špeciálne záujmové prázdniny vo vidieckych hoteloch Butlins spoločne s Warner Breaks, Haven and British Holidays, všetky patria do skupiny Bourne Leisure Group, najímajú 12,000 pracovníkov obslužného personálu. Tematické parky ako Alton Towers a Legoland majú rozsiahle požiadavky na sezónny personál. Spoločnosti okrem uvedených pozícií potrebujú aj obsluhu pre jazdy,  zabávačov pre deti i dospelých, záchranárov, DJ-ov, obchodných asistentov atď.

Detské tábory

V Anglicku stále rastie počet rodičov, ktorí sa pokúšajú zamestnať svoje deti počas dlhých letných prázdnin čím sa v posledných rokoch veľmi rýchlo rozvíjajú prázdninové centrá v americkom štýle, tábory a programy na hranie pre mladšiu generáciu.  Význam takýchto centier rastie, pretože viac rodičov chodí do práce a ceny platené za súkromné opatrovanie rastú raketovou rýchlosťou. Ponúkané aktivity pokrývajú oblasti od streľby lukom a jazdy na koni až po učenie cirkusových trikov a kvôli tomu aby sa s dobou vyvíjali aj takéto kurzy, boli v poslednej dobe uvedené aj školenia o tom ako nahrať pop album na CD, výroba filmov alebo tvorba osobnej internetovej stránky. Detské prázdninové centrá ponúkajú pracovné príležitosti pre vedúcich táborov a kempov, pracovníkov, ktorí sa budú s deťmi hrať, inštruktorov športových aktivít a dokonca manažérov.

Centrá sa líšia veľkosťou a obsahom činností, niektoré sú prevádzkované veľkými reťazcami, ako napr. PGL ktoré sa starajú o viac ako 140 000 detí za rok a ostatné sú riadené miestnymi výbormi (Council). Hlavá sezóna trvá približne od stredu apríla až do polovičky septembra ale je tu aj možnosť dlhodobejšieho pracovného zaradenia keďže spoločnosti majú svoje centrá otvorené od februára až do októbra. Vek detí navštevujúcich tieto zariadenia je väčšinou medzi 7 až 17 rokmi.  Na tieto práce sa zvyčajne od uchádzačov nevyžaduje žiadna formálna kvalifikácia. Legislatíva vo Veľkej Británii napriek tomu vyžaduje od úspešných kandidátov, ktorí zamýšľajú pracovať s deťmi, aby sa podrobili kontrole (Criminal Records Bureau - CRB), môže sa to od vás vyžadovať, aj ak to nebolo spomínané v inzeráte.  Uprednostnení pravdepodobne budú tí, čo majú skúsenosti s prácou s deťmi. Práca v detských táboroch môže znamenať všetko od vyučovania športov až po organizáciu diskoték.

 


Zaujíma vás práca v zahraničí ? Čítajte blog o práci: http://blog.vivendi.sk


 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?